logo obrazek logo ikonka Narodowy Fundusz Zdrowia - Śląski Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Drukuj

Serdecznie witamy w serwisie

Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia

  1. Szybka terapia onkologiczna
  2. Szybka terapia onkologiczna
  3. Szybka terapia onkologiczna
  4. ZIP - milion
  5. Dyrektywa transgraniczna
  6. Jednorodne Grupy Pacjentów - dane statystyczne
  7. infolinia Ministerstwa Zdrowia

Aktualności

dla Pacjentów


___21.06.2016

NFZ BLIŻEJ PACJENTA – otwarta sobota w Śląskim Oddziale Wojewódzkim NFZ w Katowicach
25 czerwca 2016 r. Śląski OW NFZ organizuje dzień otwarty dla pacjentów przygotowujących się do wakacyjnego wypoczynku. W godz. 9.00-14.00 odwiedzający Sekcję Obsługi Ubezpieczonych w Katowicach będą mogli m.in. uzyskać EKUZ, zawrzeć umowę dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego i dowiedzieć się, gdzie mogą szukać pomocy, jeśli zachorują poza miejscem zamieszkania. Pacjenci będą mogli skorzystać z porad farmaceutów ze Śląskiej Izby Aptekarskiej oraz zmierzyć poziom cukru w diabetobusie Fundacji Europejska Klinika Cukrzycy.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

___15.06.2016

ODDAJ KREW!
Śląski Oddział Wojewódzki NFZ w Katowicach po raz kolejny organizuje akcję oddawania krwi. W najbliższą środę, tj. 22 czerwca 2016 r. ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic stanie na parkingu siedziby katowickiego oddziału przy ul. Kossutha 13. W godzinach od 10.00 do 14.00 pracownicy Śląskiego OW NFZ, ale także każdy kto ukończył 18 lat i jest zdrowy, będzie mógł wziąć udział w akcji i podzielić się tym, co ma najcenniejsze, a tym samym pomóc potrzebującym.
UWAGA! Przed oddaniem krwi należy koniecznie zjeść lekki posiłek oraz mieć przy sobie ważny dokument tożsamości ze zdjęciem.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

___więcej informacji

Składka

 

na Dobrowolne Ubezpieczenie Zdrowotne

od 1 lipca 2015 roku
do 30 września 2015 roku

Zgodnie z Obwieszczeniem Prezesa GUS z dnia 16 lipca 2015 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw, włącznie z wypłatami z zysku, w drugim kwartale 2015 r. wyniosło 4.066,34 zł.

W związku z tym składka na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne za lipiec, sierpień i wrzesień 2015 r. naliczana od wysokości przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw włącznie z wypłatami z zysku i stanowiąca 9% podstawy wynosi miesięcznie 365,97 zł.

UWAGA: wysokość składki na kolejne miesiące (październik-grudzień 2015 roku) zostanie opublikowana zaraz po ukazaniu się nowego obwieszczenia Prezesa GUS.

Jak ubezpieczyć się dobrowolnie - TUTAJ

Podstawy oraz wysokości składek na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne jakie obowiązywały od stycznia 1999 roku - TUTAJ


Informujemy

Informujemy, że Dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia lub jego Zastępcy przyjmują strony w sprawie skarg i wniosków w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach od 14.00 do 15.00. w siedzibie Oddziału w Katowicach przy ul. Kossutha 13 (V piętro, budynek B).