logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Śląski Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

O nas

Drukuj

Wiceminister zdrowia z wizytą na Śląsku

2018-08-14
13 sierpnia br. Maciej Miłkowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia odwiedził Śląski OW NFZ w Katowicach oraz Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Podczas swojej wizyty wiceminister Miłkowski rozmawiał z dyrekcją Śląskiego OW NFZ m.in. o kontraktowaniu świadczeń opieki zdrowotnej w regionie.

Dostęp do leczenia szpitalnego w Pszczynie zapewniony
Wizyta wiceministra wynikała z troski o zaspokojenie potrzeb lokalnych mieszkańców w zakresie leczenia szpitalnego. Po licznych kontrolach Śląskiego OW NFZ, prowadzony przez spółkę Centrum Dializa Szpital w Pszczynie stracił kontrakt – umowa przestała obowiązywać 30 czerwca. Po przeprowadzonych rokowaniach, od 1 sierpnia spółka, której właścicielem jest powiat pszczyński – Centrum Przedsiębiorczości Sp. z o.o. – przejęła udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie szpitalne na obszarze powiatu pszczyńskiego. Spółka ta hospitalizuje w takich samych zakresach, jak wcześniej Szpital w Pszczynie: anestezjologia i intensywna terapia, świadczenia w izbie przyjęć, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, neonatologia – hospitalizacja II poziom referencyjny; geriatria; choroby wewnętrzne; neurologia; chirurgia ogólna; położnictwo i ginekologia II poziom referencyjny.
Tym samym pacjenci z powiatu pszczyńskiego mają zapewniony dostęp do leczenia szpitalnego.

Spotkanie wiceministra zdrowia w śląskim NFZ
W trakcie swojej wizyty wiceminister Miłkowski rozmawiał z dyrektorem Śląskiego OW NFZ m.in. o wynikach kontroli przeprowadzonych w szpitalu do końca czerwca br. oraz procesie kontraktowania leczenia szpitalnego w powiecie pszczyńskim. Podczas spotkania poruszono też takie zagadnienia, jak: finansowanie świadczeń wysokospecjalistycznych, konkursy na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie psychiatryczne, a także planowane ogłoszenie kolejnych postępowań konkursowych w rodzaju świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze oraz opieka paliatywna.

Pliki do pobrania:

INFO-wiceminister-zdrowia-na-slasku-14-04-2018.pdf

Wszystkie aktualności