logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Śląski Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

O nas

Drukuj

Oświadczenie Śląskiego OW NFZ w sprawie nielimitowanego finansowania leczenia mieszkańców Gliwic i powiatu gliwickiego w ramach koordynowanej opieki specjalistycznej po zawale mięśnia sercowego tzw. KOS-zawał

2019-03-20
W związku z publikacją „Szpital nadal bez umowy na leczenie zawałów”, zamieszczoną 20 marca br. na stronie internetowej Urzędu Miasta w Gliwicach ponownie informujemy i potwierdzamy:

W poniedziałek, 18 marca, zastępca ds. medycznych Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Piotr Nowak, podpisał dokumenty (przesłane tego samego dnia do prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, Renaty Bryły), na mocy których Szpital uzyskał finansowanie ze środków publicznych na świadczenia kompleksowej opieki kardiologicznej dla pacjentów po zawale serca, tzw. KOS-zawał.

Obecnie trwa standardowy proces techniczny, polegający na wygenerowaniu umowy w systemie informatycznym, wymagający uzupełnienia danych (m.in. dot. personelu medycznego) przez sam Szpital. Jest to formalność, która absolutnie nie ma wpływu na realizację samego kontraktu, zawartego na okres od 18 marca 2019 roku do czerwca 2021 roku.

Jeszcze raz potwierdzamy – kontrakt został zawarty i Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach już od minionego poniedziałku może realizować i rozliczać świadczenia kompleksowej opieki kardiologicznej dla pacjentów po zawale serca z Narodowym Funduszem Zdrowia.

“KOS-zawał” to koordynowana opieka specjalistyczna dla pacjenta po zawale mięśnia sercowego, obejmująca również program opieki i rehabilitacji kardiologicznej. Chory otrzymuje w niej m.in. indywidualny plan leczenia, komplet badań kontrolnych, rehabilitację kardiologiczną, edukację i możliwość 24-godzinnej konsultacji w ramach oddziału kardiologicznego.

Pliki do pobrania:

OSWIAD-20-3-2019-Szp4Gliwice-KOSzawal.pdf

Wszystkie aktualności