logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Śląski Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Drukuj

Wszystko o sieci szpitali – środa w Szpitalu Miejskim w Siemianowicach Śląskich

2017-09-11
W każdą środę września pracownicy Śląskiego OW NFZ dyżurują w jednym ze śląskich szpitali, informując o zmianach, jakie od 1 października przyniesie tzw. sieć szpitali. Aby przybliżyć pacjentom informacje dotyczące systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, 13 września pojawią się w Szpitalu Miejskim w Siemianowicach Śląskich.

Ustawa tworząca tzw. sieć szpitali wprowadza nowe rozwiązania, które mają usprawnić organizację udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przez szpitale i przychodnie. Nowe przepisy mają umożliwić lepszą koordynację świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych oraz poprawić dostęp pacjentów do leczenia specjalistycznego w szpitalach.

Po dyżurze w gliwickim oddziale Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie, stanowisko informacyjne Śląskiego OW NFZ stanie w Szpitalu Miejskim w Siemianowicach Śląskich. W godz. 10.00-14.00 pracownicy Funduszu będą odpowiadać na pytania pacjentów dotyczące placówek i oddziałów, które znalazły się w tzw. sieci szpitali. Seniorzy będą mogli uzyskać informacje na temat zmian na liście Leków 75+, a zainteresowani – odebrać login i hasło do Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Środowe dyżury punktów informacyjnych Śląskiego OW NFZ odbywają się w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej prowadzonej we wszystkich oddziałach wojewódzkich NFZ.

Pliki do pobrania:

INFO-2017-09-09-siec_szpit-sroda_SiemSl.pdf

Wszystkie aktualności