logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Śląski Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Drukuj

Wszystko o sieci szpitali – środa w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu

2017-09-18
W środę 20 września pacjenci Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu dowiedzą się, jak będzie funkcjonować tzw. sieć szpitali w województwie śląskim. Odwiedzający stanowisko informacyjne Śląskiego OW NFZ, które stanie w zabrzańskiej placówce uzyskają odpowiedzi na pytania dotyczące placówek, które znalazły się w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej oraz programu Leki 75+. Będą też mogli założyć konto w ZIP.

Ustawa tworząca tzw. sieć szpitali wprowadza nowe rozwiązania, które mają usprawnić organizację udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przez szpitale i przychodnie. Nowe przepisy mają umożliwić lepszą koordynację świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych oraz poprawić dostęp pacjentów do leczenia specjalistycznego w szpitalach.

Po dyżurze w gliwickim oddziale Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie i Szpitalu Miejskim w Siemianowicach Śląskich, stanowisko informacyjne Śląskiego OW NFZ stanie w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. W godz. 10.00-14.00 pracownicy Funduszu będą odpowiadać na pytania pacjentów dotyczące placówek i oddziałów, które znalazły się w tzw. sieci szpitali. Seniorzy będą mogli uzyskać informacje na temat zmian na liście Leków 75+, a zainteresowani – odebrać login i hasło do Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Środowe dyżury punktów informacyjnych Śląskiego OW NFZ odbywają się w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej prowadzonej we wszystkich oddziałach wojewódzkich NFZ.

Pliki do pobrania:

INFO-siec_szp-Zabrze.pdf

Wszystkie aktualności