logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Śląski Oddział Wojewódzki

 • A
 • A+
 • A++

Dla pacjenta

Drukuj

Komunikat dla pacjentów w sprawie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w powiecie pszczyńskim

2018-06-12
W związku z niezależnym od Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zaprzestaniem udzielania świadczeń przez "CENTRUM DIALIZA" Sp. z o.o. przy ul. Antesa 11 w Pszczynie informujemy, że od dnia 12 czerwca 2018 r. nie będą tam realizowane m.in. świadczenia z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Jednocześnie informujemy, że świadczenia z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w zastępstwie za „CENTRUM DIALIZA” Sp z.o.o. od dnia 12 czerwca 2018 r. od godziny 18:00 do dnia 30 czerwca 2018 r. będą realizowane przez:

Bielskie Pogotowie Ratunkowe w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Żwirki i Wigury 1
Tel. kontaktowy: 32 215 20 00
Adres strony internetowej: www.pogotowie.bielsko.pl/nisolip
Wykaz świadczeniodawców aktualnie realizujących świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ www.nfz-katowice.pl w odnośniku na slajdzie „Nocna i świąteczna opieka zdrowotna” oraz w zakładkach: „Gdzie się leczyć” i „Na ratunek”.

Przypominamy, że pacjent może skorzystać z tej formy opieki zdrowotnej u każdego świadczeniodawcy posiadającego umowę w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w przypadku:
 • nagłego zachorowania;
 • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
 • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.
 • Pliki do pobrania:

  KOM_nocnaopieka_61-2018_12062018.pdf

  Wszystkie aktualności